تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه
واحد تحقیق و توسعه رافونه

تحقیق و توسعه (R&D) چیست ؟

اصطلاح ‏‎(Research and Development) R&D‎‏ يا همان تحقيق و توسعه ‎‏ به معناي فعاليت هاي سازنده برخواسته از يک بنياد سيستماتيک است که با هدف افزايش دانش انساني و فرهنگ اجتماعي و بهره گيري از اين دانش در کاربردهاي جديد است.

امروزه گسترش و طراحي محصولات جديد بيش از پيش به عنوان عامل اصلي و نهايي شرکت ها مطرح است. در صنعت امروزه که با سرعت سرسام آوري در حال تغيير است، توقف و ايستايي به منزله مرگ تدريجي يک شرکت خواهد بود و اين الزام به دليل تغييرات و توسعه مداوم تکنولوژي، وجود رقبا و همچنين تعيين اولويت نياز مشتريان پديد آمده است.

R&D جدا از وابستگي مشخص اش با توسعه تکنيکي و علمي داراي معناي اقتصادي ويژه نيز است. امروزه در بسياري از کشورهاي دنيا، سرمايه گذاري براي ‏R&D بازتاب يک حرکت سازماني يا دولتي در جهت فراتر رفتن از سود و بازدهي فعلي و بهبود عملکرد و بازدهي در آينده است.

در حال حاضر خلاقيت ها، ابتكارات و نوآوري ها از بزرگ ترين دارايي هاي شركت ها و مراكز صنعتي روز دنياست بنابراين در بيشتر كارخانه ها و تقريبا تمامي شركت هاي اروپايي و آمريكايي، بخشي ويژه به نام R&D يا تحقيق و توسعه وجود دارد كه مسئول بررسي نمونه ها و ايده هاي قبلي و كار روي خلاقيت هاي جديد و نوآوري هاي روز جهان است.

وجود واحد تحقيق و توسعه علاوه بر درآمدزايي كلان، باعث تحولات عظيمي در جوامع ورفاه زندگي مردم مي شود در حالي كه در كشور ما، كمتر كارخانه يا شركتي ديده مي شود كه با جديت بخش تحقيق و توسعه را دنبال كند.

دستاوردهای واحد تحقیق و توسعه رافونه:

شرکت زلال شیمی لیا در سال 1380 فعالیت خود را به صورت رسمی در صنعت تولید شوینده آغاز نمودتجربه ای نزدیک به 25 سال فعالیت در این صنعت و تحقیقاتی که در این بازه زمانی در بازار شوینده ایران انجام شد، به ما نشان داده است که سلیقه مصرف کننده با گذر زمان دچار تغییر شده است و مطابق آن باید تحولی اساسی در تولید محصولات مطابق با نیازهای جدید مصرف کنندگان ایجاد شود.

لذا با این بینش موفق شدیم تا از بدو کار در شرکت زلال شیمی لیا با برند “رافونه” پیشرو در تولید کالاهایی نوین در سطوح مختلف باشیم و در این راستا افتخار کسب عنوان “شوینده نوین ایران” را به خود اختصاص دادیم. در حال حاضر محصولات رافونه بعنوان یک “شوینده خانگی جامع” محصولات خود را در چند بخش تخصصی بصورت وسیع وارد بازار مصرف نموده است .

از آنجا که نوآوري و تحقیق و توسعه به شکل دوسویه با هم در ارتباط هستند لذا بر آن شدیم علاوه بر اینکه محصولات موجود را مطابق با نیاز مصرف کننده با بهترین کیفیت بروزرسانی کنیم ،برای توسعه و گسترش این واحد در زمینه ی مراقبت های شخصی نظیر انواع شامپو ها ( شامپو بدن، شامپوهای تخصصی مراقبت از سر، شامپو کودک، نرم کننده ی موی سر) ، کرم ها ، لوسیون ها نیز ورود کردیم.

دریافت پروانه تحقیق و توسعه(R&D)

مراكزتحقيق وتوسعه (R&D) ، بخشهاي تحقيقاتي مستقلي در بنگاه هاي توليدي صنعتي ، معدني و تجاري مي باشند ، كه شرايط لازم وكافي را از نظر نرم افزاري و نيروي انساني براي فعاليتهاي تحقيقات توسعه اي و تحقيقات كاربردي دارا بوده ، و بر حسب فعاليت واحد متبوع خود در رشته هاي مختلف صنعتي ، معدني و تجاري به فعاليت مشغول مي باشند.

دستورالعمل “ضوابط صدور گواهي و پروانه تحقيق و توسعه براي واحدهاي توليدي صنعتي – معدني”، شيوه نامه اي است كه براساس آن سازمانهاي صنعت ، معدن و تجارت استانها پس از بررسيهاي كارشناسي به واحدهاي توليدي كه متقاضي ايجاد بخش رسمي ” تحقيق و توسعه ” (R&D) هستند وهمچنين داراي شرايط لازم و كافي مي باشند ، گواهي و يا پروانه تحقيق و توسعه (R&D) صادر مي نمايد.
واحد (R&D) شرکت رافونه مفتخر به دریافت این گواهی می باشد.

Latest Technology Advances in Cosmaceuticals

Manual Dishwashing – How can it be Optimized ?

A Superficial Overview of Detergency

Synergism and Performance Optimization in Liquid Detergents

Synthesis and Characterization of CarboxymethylcelluloseMethacrylate Hydrogel Cell Scaffolds

Performance and Efficiency of Anionic Dishwashing Liquids with Amphoteric and Nonionic Surfactants